Pohled na svůj život skrze intuitivní kresbu

17.04.2013 13:53

"Nemám ráda abstrakci, mohu kreslit i realisticky?" byla včerejší otázka na našem setkání od jedné úžasné začínající kreslířky ve věku, kdy její životní zkušenost o mnoho přesahuje tu mou jako její lektorky. Moje upřímná odpověď zněla, že může cokoli, jen ať tomu dá čas a věřím tomu, že sama přijde na to, že pocity se vlastně realisticky kreslit nedají.
Uvědomila jsem si, že učit v centru služeb pro seniory je pro mne krásná příležitost k setkání s moudrostí stáří. Vážím si těchto žen, které přišly na tři hodiny pro ně naprosto neznámé kresby a vzaly do ruky barevné pastelky. Měly ochotu a chuť zavřít oči a ponořit se na chvilku sami do sebe. Každé téma, které jsem otevřela, ať už to bylo vlastní srdce nebo strom života měly odvahu uchopit a začít kreslit na prázdný papír svůj pocit, svou vzpomínku či touhu.
Vnímání kresby jako nástroje k uvolnění a k relaxaci je pro mnohé úplně nový pohled na takzvané umění. Intuitivní kresba je touto cestou přístupná každému a v každém věku.
Chtěla bych touto formou poděkovat za moc milé setkání každé z přítomných žen a pozvat každého včetně mužů, kteří nám včera chyběli k další kresbě.

Danka

Workshop: Automatická kresba v centru pro Občanské sdružení Život 90